Sexuální rady od těch nejzasvěcenějších: pracovníků sexshopu

Na sex musí myslet o dost víc, než běžní lidé. Mají to v popisu práce – a ne, nejde o placené společnice. Sexshop přitahuje zvídavé a asertivní jedince, kteří mají sex rádi a také se rádi snaží pomoci ostatním vylepšit svůj sexuální život. Na pár otázkách se o tom můžete přesvědčit.

 

Co je nejlepší na tom, randit s někým, kdo pracuje v sexshopu?

 

 • Klára, 36: Slevy! Haha, dělám si srandu. Důvodů je spousta: povědomí o sexuální výchově a znalostech, skříň plná erotických hraček, slevy na lubrikanty a tak. Protože mluvíme o sexu a sexualitě každý den, je dost velká šance, že budeme otevřenější k nestandardním přáním partnerů.

 

 

 • Marek, 29: Budete chodit s někým, kdo je svobodomyslný. Sexshop je místem, kde nikdo nikoho neodsuzuje, a proto tu pracují tolerantní a empatičtí lidé. Samozřejmě nečekejte zvrhlíka první třídy, ale je šance, že si o vašich přáních v klidu promluvíte – s někým jiným by náročnější přání byla rovnou tabu.

 

Je divné, že se muž nevzruší, dokud žena nemá kompletně vyholenou vagínu?

 

 • Klára, 36: Ani náhodou. Divné by bylo, kdyby muž nebyl ochotný ženě zaplatit nákladné voskování nebo laserové odstranění chloupků. Mimochodem, vagína je jen vnitřní část, která je přirozeně holá. Vulva je vnější část, která bývá porostlá. Teď už to budete vědět přesně – a vědění je z poloviny vyhraná bitva.

 

Muži milují, když žena polyká jejich sperma. Ale některé ženy tomu nedokážou přijít na chuť. I když muž sní potraviny, které spermatu dodají lepší chuť, některé ženy se nedokážou přenést přes celkový pocit – kvůli textuře i směru a intenzitě výstřiku. Jak dosáhnout uspokojení obou dvou?

 

 • Marek, 29: Jedno z mých pravidel, pokud jde o sex, je to, že by nikdo neměl dělat něco, co je jim nepříjemné. Oceňuji ochotu ženských vzdát se svého pohodlí pro blaho jejich partnerů, ale fakt to vůči nim není fér. Všichni jsme chodili s lidmi, kteří měli rádi něco, co my ne. Se strukturou spermatu a svým vnitřním pocitem nemůžete nic udělat. Nikdo by se sexu neměl bát – je to sex, potěšení, ne výlet k zubaři. Ovšem pokud váš partner není zubař, v tom případě zapomeňte na to, co jsem řekl :).

 

Vypadávají vám Venušiny kuličky? Řešení existuje

Venušiny kuličky jsou vyvinuté pro posílení svalů pánevního dna. Co když jsou ale ty vaše tak ochablé, že vám kuličky hned po zavedení vypadnou? Nemusíte je hned vyhazovat. Stačí svaly trochu posílit a pak už si budete užívat nošení Venušiných kuliček při každé příležitosti.

 

Svaly pánevního dna zodpovídají za schopnost žen udržet moč, zapojují se při porodu a hlavně, jsou centrem sexuální slasti. Žena s obzvlášť silnými svaly pánevního dna přivede k neskutečným orgasmům nejen sebe, ale i svého partnera.

 

Výbornou pomůckou k posílení těchto svalů jsou Venušiny kuličky. Jenže se může stát, že některým ženám při prvním používání prostě vypadnou. Důvodem jsou značně ochablé svaly pánevního dna. Proto by si začátečnice měly vybírat Venušiny kuličky, které jsou v průměru větší a na váhu lehčí. Pomůže vám i pevné spojení kuliček.

 

Pokud vám i tak vypadnou, začnětě s procvičováním svalů pánevního dna bez zavedení Venušiných kuliček:

 • Most: lehněte si na záda, paže podél těla a pokrčte kolena. Nadechněte se, zatněte svaly pánevního dna a zvedněte boky směrem vzhůru. V této pozici vydržte 10 sekund a nezapomeňte pravidelně dýchat. 10x zopakujte.
 • Dřepy: opřete se zády a pažemi o zeď a rozkročte nohy na šířku boků. S nádechem zatněte svaly pánevního dna a přejděte do dřepu, jako byste si chtěla sednout na židli. Vydržte 10 sekund, narovnejte se a uvolněte svaly pánevního dna. Opakujte 10x.

 

Jak dojde ke zpevnění, můžete k tomuto cvičení přidat i svoje Venušiny kuličky.

Je možné používat Venušiny kuličky během těhotenství?

Svaly pánevního dna pomáhají ženám nejen prožít intenzivnější sex, ale také na schopnost zadržet nutkání na močení a porod je díky nim rychlejší a snadnější. Venušiny kuličky vám mohou být v tomto radostném období života dost nápomocné.

 

Venušiny kuličky pomáhají aktivovat a zpevňovat svaly pánevního dna. Kromě toho, jak zatnout svaly, si s nimi uvědomíte i to, jak je uvolnit. A to je při porodu klíčové. Venušiny kuličky můžete bez obav používat, jak jste zvyklá, až do konce druhého trimestru.V tom třetím se naopak soustřeďte na jejich vědomé uvolňování a kuličky na chvíli odložte – ale nezbavujte se jich, ještě je budete potřebovat.

 

Vědomé uvolnění svalů pánevního dna

 

Během těhotenství dochází k velkým anatomicko-fyziologickým změnám, tělo se připravuje na porod a svaly pánevního dna se povolují. Vede to třeba k náhlému nutkání na močení a neschopnosti udržet moč tak dobře, jako dřív (při kýchnutí, ve spánku, při námaze apod.).

 

Kromě toho, že dříve posilované svaly pánevního dna vám pomohou vytlačit hlavičku dítěte při porodu, je stejně důležité i jejich uvolnění. To si nejlépe uvědomíte, když kuličky po použití vyndáváte. Díky uvolnění z vás totiž Venušiny kuličky snadno vyklouznou.

 

Pokud si všimnete, že tělo nechce kuličky pustit nebo že jste v oblasti pánevního dna stále napnutá, zvažte předporodní cvičení za pomoci fyzioterapeuta.

Nechcete-li vyděsit svého potenciálního přítele, načasování zkoušení Venušiných kuliček si rozmyslete

Venušiny kuličky vás mohou přivést do rozpaků tak náhle, že ani nestihnete pořádně zareagovat. Úsměvnou historku s prvním zkoušením zažila Adéla:

 

Šla jsem k Radce na dámskou jízdu, kdy jsme si oblékly pyžama, chystaly se lakovat nehty, dát si pleťové masky a podobné ženské záležitosti. Jenže Radka mi oznámila, že mě za chvilku seznámí s kamarádem Honzou, který se mi bude líbit. Kdybych si aspoň pod pyžamo oblékla spodní prádlo!

 

Radka mě ale udobřila, když mi přinesla malý dárek: Venušiny kuličky. Díky filmu 50 odstínů šedi jsem věděla, o co jde. Radka mě přemluvila, abych si aspoň jednu nasadila. Jenže já, hrdinka, si musela narvat obě dvě najednou. Cestou z koupelny jsem si užívala nové příjemné pocity – dokud jsem nekýchla a jedna Venušina kulička ze mě nevyletěla!

 

Schytala jsem Radčino ušklíbnutí a poznámku o tom, že mi to říkala. Ze solidarity si ty svoje taky nasadila a šly jsme se navečeřet. V tom přišel Honza a já se postavila, abych se s ním přivítala. Teda, chtěla jsem se postavit – zůstala jsem v podivné mezifázi, protože ze mě vyletěla i ta druhá. Omluvila jsem se, že teď nemůžu vstát, a Radka Honzu vzala na prohlídku domu.

 

Za chvilku jsem ji slyšela, jak se omlouvá a žene se do koupelny. Se smíchem a trochou zahanbení jsme se spolu vrátily za ostatními a abychom nevypadaly, že nám úplně přeskočilo, situaci jsme vysvětlily. Jestli to Honzu nějak rozrušilo, nedal to na sobě znát. Naše rande bude určitě stát za to.

 

Nemyslete si, že Radka nebo já máme nějak super obrovské vagíny. Jen prostě nejsme zvyklé používat tyhle svaly. Venušiny kuličky jsou překvapivě těžké a ze začátku dají pořádně zabrat. Začala jsem cvičit s jednou a teď už mi nevypadávají ani ty dvě. Zkuste to, výsledky jsou překvapivě uspokojující.“

Jak jsem poprvé vyzkoušela Venušiny kuličky a moje vagína nechtěla spolupracovat

Máte obavy z prvního zavedení Venušiných kuliček? Nejste v tom samy. Ale jak ukazuje příběh jedné z uživatelek, všechno se dá překonat.

 

Myslím, že můžeme vinit 50 odstínů šedi z našeho povědomí a mýlkách o Venušiných kuličkách. Nebo aspoň já můžu. Ve skutečnosti fungují k posilování svalů pánenvního dna, což ženám pomáhá bojovat s inkontinencí, porodem a poporodním stavem vagíny a k silnějším orgasmům.

 

Vybrala jsem si dvě malé samostatné kovové kuličky a byly překvapivě těžké. Chvíli jsem bojovala s jejich zavedením a udržením, protože jakmile jsem si stoupla na stranu, vyklouzly ven. Takže jsem je zavedla znovu, trochu hlouběji a podařilo se mi zatnout svaly! Po minutě opravdu usilovného zatínání svalů jsem byla přesvědčená o tom, že s kuličkami nebudu schopná chodit, a tak jsem sevření nepatrně uvolnila. A přišel úspěch – Venušiny kuličky zůstaly na místě!

 

Začala jsem se chystat na večeři se svým manželem, který proklouzl ke mně do koupelny. Chtěla jsem mu ustoupit z cesty a při tom mi jedna z kuliček vyklouzla přímo na kachličky. Ránu následoval manželův pohled do mé tváře, která se barvila 50 odstíny ne šedi, ale červeni. „Fakt to právě vypadlo ze tvé…“, začal se ptát manžel, když v tom vypadla ta druhá. Přímo k jeho nohám. Už se vám někdy stalo, že vám z pod sukně vypadly dvě kovové kuličky? Opravdu jen mně?

 

A tak začal konec používání kovových Venušiných kuliček. Abych byla fér, po dvou porodech jsem si nevybrala vhodnou velikost. Zapátrala jsem a pořídila si větší silikonové, se kterými trénuji svoje svaly a ne nervy.“

Vibrační kroužek: 6 kroků k výběru toho správného

Vibrační kroužek vnáší do ložnice nový druh rozkoše. Důležité je si vybrat takový, který vám bude pohodlný a maximálně jej využijete. Při výběru se stačí řídit těmito kroky:

 

 1. Zvolte si pružnost

Vibrační kroužky se vyrábí v nejrůznějších materiálech. Některé tvrdší, jako je kov, nemají žádnou pružnost a pro začátečníky bývá složité si je nasadit. Navíc si musíte vybrat přesnou velikost. Naopak kroužky z plastu, gelu nebo silikonu dost pruží a pro začátečníky jsou výborné.

 1. Vyberte si těsnost

Po volbě materiálu zvažte i těsnost vibračního kroužku. Ne všechny elastické materiály poskytují nejpevnější sevření. Některým mužům vyhovuje právě těsnější sevření a pro to jsou lepší tvrdší materiály. Pokud chcete vědět, co který kroužek opravdu dělá, pročtěte si recenze uživatelů.

 1. Rozhodněte se pro texturu

Zatímco některé muže vzrušují přidané hrbolky a výstupky, jiní je nejsou schopní cítit. Záleží tak na vašich individuálních preferencích a zkušenostech.

 1. Zkontrolujte vodotěsnost

Vibrační kroužek dostanete i ve vodotěsné variantě. Ta je vhodná nejen pro hrátky v koupelně, ale i pohodlné čištění.

 1. Změřte si velikost

I když se každý vibrační kroužek může lehce odlišovat podle výrobce, můžete se řídit těmito obecnými velikostmi:

 • změřte si obvod penisu: nejlépe pomocí krejčovského metru nebo kusu provázku (naměřenou délku přiložte k pravítku) změřte obvod okolo kořene ztopořeného penisu. Měřidlo se nesmí zaseknout do kůže ani penis nijak přiškrtit. Stejně tak změříte obvod, pokud si chcete dát kroužek kolem penisu i pod varlata zároveň.
 • zjistěte obvod kroužku: jednoduše pomocí vydělení číslem π (např.obvod je 157 mm:157 / 3,14 = 50 mm).
 • Pro kroužky z pevného materiálu nikdy nevolte menší velikost.
 1. Nejste-li si jistí měřením, vybírejte kroužky z pružného materiálu, které jsou schopné se přizpůsobit většině velikostí.

První záchvěvy Venušiných kuliček si užívali už v roce 500

I když se dnes setkáváme jen s moderní verzí Venušiných kuliček, jejich původní verze se od té dnešní zas tolik neliší. Nejdřív si ale slasti spojené s vibracemi kuliček užívali muži.

 

Originální Venušiny kuličky mají svůj původ v Japonsku a tvořil je řetězec tří kovových kuliček spojených delikátní hedvábnou nití už v roce 500 našeho letopočtu. Uvnitř pravidelných dutých kuliček byl kus kovu, jehož pohyb způsoboval ve vagíně malé vjemy, což u některých žen vedlo až k orgasmu.

 

Kuličky původně používali muži během sexuálního styku, aby měli větší potěšení z dalších podnětů. Ale ženy velmi rychle přišly na výhody Venušiných kuliček a začaly je využívat samy. Ve starověké Číně ženy používaly duté koule vejčitého tvaru vyřezané ze slonoviny tak, že trávily hodiny rozhoupáváním pohybem tam a zpátky, až dosáhly orgasmu.

 

Zmínky najdeme i o Venušiných kuličkách vyrobených ze dřeva nebo kamene s náplní z nejrůznějších látek, včetně rtuti. Mezi nejvzácnější patřily zlaté nebo pochromované kuličky v hudební verzi, které byly vyrobené tak, aby rezonovaly při sexu.

 

4 tipy pro žhavější předehru s Venušinými kuličkami

 1. Nechte si je jako malé tajemství

Trochu očekávání může zvýšit intenzitu a pocity při sexu. Když si Venušiny kuličky vložíte několik hodin před tím, než se máte potkat s partnerem, kuličky vám při každém pohybu mírnými vibracemi připomenou, na co se můžete těšit. Fantazie, které se díky kuličkám přes den objeví, vám po příchodu domů mohou sloužit jako skvělá inspirace.

 1. Podělte se o tajemství

To, že si berete Venušiny kuličky, nutně neznamená, že se váš partner nemůže těšit s vámi. Nasaďte si je před ním nebo je nechte nasadit rovnou jeho. Zažijete pocit blízkosti a intimity, protože o tom, co se právě děje, když se klidně procházíte kolem, víte jen vy dva.

 1. Zůstaňte v kontaktu

I když svůj den trávíte odděleně, dejte partnerovi krátkým telefonátem nebo SMSkou vědět, co právě zažíváte. I pro něj bude vzrušující vědět, na co se může večer těšit.

 1. Hrajte dlouhodobé hry

Investice do kvalitních Venušiných kuliček vám přinese spoustu vjemů nejen v ložnici, ale hlavně pozitivní dopad dlouhodobého cvičení. Odhlédneme-li od zdravotních výhod, sexuální život začíná silným pánevním dnem. Kontrakce způsobující potěšení při orgasmu je vlastně to, co s kuličkami cvičíte – zatínání a povolování. Zpevnění pánevního dna přináší snadnější dosažení orgasmu, který je i mnohem intenzivnější. Pětiminutové denní cvičení se může stát sexy doplňkem k předehře a způsobem, jak si užít v budoucnu ještě lepší sex.

Nejzajímavější sexshopy na světě

Pojedete na dovolenou a chcete se podívat na netradiční místa? Sexshopy nevypadají po celé zeměkouli stejně, v některých vstoupíte do úplně jiných světů.

 

Tokyo: M’s v Akihabara

Jde nejspíš o největší sexshop na světě, který se rozkládá na 7 patrech a najdete tu doslova všechno (třeba i zhruba 30 cm figurky s dírou uvnitř pro penis, které by měly fungovat podobně jako umělé vagíny). Když si vyzkoušíte některý z kostýmů a necháte zaměstnance, aby si vás vyfotili pro ostatní zákazníky, dostanete 20% slevu. Jinak jsou focení a vstup v uniformě nebo do 18 let zakázané.

 

Toronto: Good For Her

 

Mají návštěvní hodiny určené výhradně ženám a transsexuálům, každou neděli 12 – 14 hodin, aby poskytli příjemné a pozitivní prostředí pro ty, které se necítí na to, vstoupit do sexshopu kdykoli. Také pořádají různé kurzy, jako bondáž, flirtování nebo jak si zlepšit orgasmy.

 

Los Angeles: JT’s Stockroom

 

Původně čistě BDSM zaměřený sexshop nabízí už i standardní sortiment. Ale jeho vzhled má zlověstnou atmosféru s černo-červeným gotickým dekorem, fotogalerie a dostatek kůže a latexu, aby inspiroval každého potenciálního DeSade.

 

Londýn, Soho: Madame Roxy’s Erotic Emporium

 

Dočasný sexshop, jehož celý sortiment vytvořila umělkyně Lucy Sparrow z filcu (přes 5000 kusů). Chtěla tak upozornit na to, že dříve bylo okolí plné sexshopů, strip klubů a erotických kin, které odtud ale byly vytlačené zvyšujícími se nájmy a britskými zákony o prnografii. Otevřením tohoto plstěného sexshopu chtěla otestovat hranice zákonů.

Spojení příjemného se zdraví prospěšným ve Venušiných kuličkách

Chcete si pořídit sexuální hračku a zároveň udělat něco dobrého pro své zdraví? Ideální kombinací jsou Venušiny kuličky. Nejen, že s nimi strávíte žhavé chvilky, ale zároveň posílíte své nebo partnerčiny pánevní svaly.

 

Venušiny kuličky mají multifunkční využití nejen vzhledem k variacím jejich vzhledu. Žena je může použít buď pro léčivé účely (zpevnění svalů pánevního dna) nebo pro erotické (jako je stimulace). Jde o jedny z nejstarších erotických pomůcek, používali je už v Japonsku okolo roku 500 n.l.

 

Díky Venušiným kuličkám omládnete

 

Z preventivních i léčebných důvodů jsou Venušiny kuličky doporučovány ženám, které jsou těhotné nebo po porodu, mají po gynekologických operacích nebo jim kvůli pokročilému věku hrozí inkontinence. Posilují svaly pánevního dna a tím dochází i k lepší stabilizaci celého těla. Dobře se osvědčily s tzv. Kegelovými cviky.

 

S pár kuličkami navíc k silnějším orgasmům

 

Venušiny kuličky ale můžete zapojit i do svých postelových hrátek. Vzhledem k tomu, že posílí celé pánevní svalstvo, tedy i to poševní, požitek z jejich účinků budou mít oba partneři (žena bude více vnímat partnerův penis, muž si zase užije užší vstup i masáž přímo při styku). Navíc můžete využít jejich samo vibrující konstrukce a zkoumat, v jakých fázích pohybu, zasunutí nebo při stimulaci, které další části těla vykouzlí orgasmus.