Lubrikanty na vodní bázi

Lubrikanty na vodní bázi

Lubrikanty na vodní bázi s glycerinem

Nejčastěji prodávané lubrikační gely jsou na vodní bázi se syntetickým glycerinem, který produkuje lehce nasládlou chuť. Většina ochucených lubrikantů a hřejivých lubrikantů obsahují glycerin. Když lubrikanty na vodní bázi začínají vysychat, je nejlepší přidat vodu nebo sliny, spíše než jen přidat další lubrikant, protože voda je opět dělá klouzkými.

Výhody: snadné najít, levné, bezpečné pro použití s latexovými kondomy, nedělají skvrny na tkaninách.

 

Nevýhody: vysychají rychle, často lepkavé, syntetický glycerin může vyvolat kvasinkovou infekcí u žen, které jsou k nim náchylné, výrobky obsahující parabeny nebo propylenglykol může dráždit citlivou pokožku.

 

Lubrikanty na vodní bázi bez glycerinu

Pokud máte opakující se kvasinkovou infekci, můžete používat tyto lubrikanty. Mohou obsahovat rostlinný glycerin, který nevyvolává kvasinkové infekce.

Výhody: vydrží déle než maziva s glycerinem, mohou snížit podráždění genitálu, bezpečné s latexovými kondomy, nedělají skvrny na tkanině, obvykle silnější a tlumí, některé z nich jsou více doporučovány pro anální hry.

Nevýhody: Může mít hořkou chuť vzhledem k absenci glycerinu, obvykle naleznete pouze na internetu nebo v obchodech pro dospělé, ty, které obsahují parabeny nebo propylenglykol mohou dráždit pokožku.